Satış ve Danışma Hattı: +90 262 354 27 73 İngilizceTürkçe

HexaTerra

SEVENTH FRAME WORK PROGRAMME

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HEXATERRA: SEVENTH FRAME WORK

 

 

Proje kısaltması: HexaTerra

Proje tam adı: "Denizaltı enerji kablolarının gömülmesi için kullanılan deniz altı tırmanma makineleri üzerine kurulum için modüler" basamaklı lokomosyon "sisteminin geliştirilmesi"

Hibe sözleşmesi No: 605420

Başlangıç ​​Tarihi: 2013

Bitiş Tarihi: 2016

 

Özet

Offshore rüzgar ve gelgit enerji üretimi, bu teknolojik devrimin ön safında, Avrupa ile olan enerji karışımının giderek daha önemli bir bileşeni haline geliyor. Devam eden güçlü büyüme öngörülüyor. Bununla birlikte, gittikçe artan bir sorun kendisini endüstride tezahür ediyor.

Denizaşırı enerjinin vazgeçilmez bir bileşeni olan denizaltı kabloları, artık offshore yenilenebilir enerji ile ilgili sigorta taleplerinin% 80'ini oluşturuyor. Ne yazık ki, şu andaki uygulama derin deniz petrolü ve doğalgaz uygulamaları için geliştirilen geleneksel paletli trenching makineleri, sert sahil arazisi için yetersiz olduğu için, bu kabloları denizin göbeği veya koruması olmaksızın deniz dibinin üzerine koymaktır. Kablolar bu nedenle gelgit kuvvetleri, kaya aşınma, avlanma ağlarından sarkma vb. Gibi birçok tehlikeye maruz kalmaktadır. Ayrıca, gömülmemiş HV kabloları, yerel yaşam ve su sıcaklığı ile ilgili ciddi çevresel kaygılar sunmaktadır.

Mevcut teknolojiler bu artan soruna hitap edemez. HexaTerra, dalgalanmamış zorlu araziyi geçmek için "adım atma" lokomosyon sistemlerinde yapılan son gelişmelere dayanan soruna yeni bir çözüm geliştirir. Bu sistem, aşağıdaki hedeflere ulaşarak, çevre için sağlam bir çözüm sağlayacaktır:

Mevcut trenching makinelerine uygun modüler tasarım; Istenen hareket izlemede <% 5 hata ve gerçek izleme hatasında <1cm olan mekanik hareket altsistemi; 0,5 m aralıkta 90 ° adımda müzakere edebilecek ve yerinde açabilecek kontrol alt sistemi; 5mins'in altında simüle lokomotif döngü tamamlanmış, <% 5 istenen hareket izleme hatası.

Bu çözüm kullanılarak proje, denizaltı enerji kablolarına zarar verme sorununu kapsamlı bir şekilde çözmeyi ve böylece denizaşırı enerji güvenilirliğini en üst düzeye çıkarmayı, yenilenebilir enerji tasarrufunu sürdürmeyi ve kabloların deniz çevresel etkilerini en aza indirmeyi beklemektedir.

 

Faydalanıcıların Listesi

1) Birleşik Krallık Akıllı Sistemler Araştırma Enstitüsü Limited - Birleşik Krallık

2) Air Power and Hydraulics Ltd. APH KOBİ katılımcısı - Birleşik Krallık

3) TECHNOSAM SRL TECHNOSAM SRL KOBİ'lerin katılımcısı - Romanya

4) TAKIM İSTATİSTİK KOBİ katılımcısı -Bulgaristan

5) SUASIS Sualtı Sistemleri Teknolojisi Ltd. Şti. KOBİ - Türkiye

6) NIKI MEPE BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ KOBİ - Yunanistan

7) ZEMİN MAKİNESİ DİNAMİĞİ Ltd.Şti - Birleşik Krallık

8) Atina Ulusal Teknik Üniversitesi RTD - Yunanistan

9) INNORA S.A. RTD - Yunanistan

Diğer Projeler